środa, 5 kwietnia 2017

Łukasz Jemioł Wiosna/lato 2017

21 marca 2017r. w przestrzeni Szucha Premium Offices odbył się pokaz kolekcji Łukasza Jemioła na wiosnę- lato 2017. Kolekcja nawiązuje do klimatu lat '80. który jest w tym sezonie wyjątkowo modny.
Inspiracja dekadą pasków i jeansów pojawiła się z sentymentu do tamtych czasów (Projektant urodził się w 1983r.). Jemioł zaczerpnął również swoje pomysły z ulicy i tego co się na niej nosi.
Na wybiegu zobaczyć można było niemal 40 sylwetek. Projektant postawił na zdekonstruowane koszule, marynarki, bluzy i kurtki oversizowe, szerokie spodnie, falbany i paski. Dominował granat, czerwień i beż. Talie modelek ściśnięte były paskami z dużymi biżuteryjnymi klamrami.
„Zależało mi aby kolekcja na wiosnę-lato była energetyczna i miała pozytywny ładunek. Tęsknimy za słońcem, piękną aurą, więc duża dawka wyrazistych barw w naszej garderobie świetnie uzupełni braki w pogodzie. Pokaz specjalnie odbył się w pierwszy dzień wiosny, aby wykorzystać jego symboliczną moc. Dlatego na niektórych ubraniach pojawiły się napisy „Perfect day” - Łukasz Jemioł. 

W budynku, gdzie odbył się pokaz ściany zdobił gąszcz liści. Modelki przechadzały się po piętrowym wybiegu, dzięki czemu każdy z gości mógł zobaczyć detale z bliska.
Zaproszenia na pokaz zdradzały kolorystykę i obecność pasków.
Niektóre zestawy z wybiegów dostępne są już w butikach stacjonarnych w Warszawie ul. Mokotowska 26, W łódzkiej Manufakturze oraz Posnani w Poznaniu
Wywiad z Łukaszem Jemiołem o jego kolekcji i pracy projektanta można przeczytać w najnowszym numerze miesięcznika Glamour. Zdjęcia wykonał Wunsche Samsel.
Zdjęcia:
- screenshots instagram @lukaszjemiol
- screenshots facebook Łukasz Jemioł 

Filmy:
- youtube Modile PL
- youtube Magazyn Gala

2 komentarze:

  1. Piękne inspiracje :)

    https://fasionsstyle.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. kolekcja nie jest całkiem w mim stylu, ale podobają mi się te ubrania, w których dominuje biel.

    http://weruczyta.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń